پیچ و مهره  در صنعت سدسازی و برق

کشور ایران به دلیل داشتن رودخانه های زیاد و مناطق کوهستان پتانسیل بالایی برای ساختن سد دارد.

در صنعت سدسازی همچون بسیاری از صنایع دیگر از انواع اتصالات پیچ،مهره، انکر بولت ها و پیچ و مهره استفاده می شود و بدیهی است که در ساخت تجهیزات جانبی سد پیچ و مهره نقش بسزایی دارد.

شرکت صنعت کاران با تولید انواع  پیچ و مهره های سازه ای ،انکربولت ها ، استاد بولت ها و واشرهای مربوطه و نیز پوشش دهی مناسب جزو تولیدکنندگان و تامین کنندگان کار فرمایان محترم این صنعت بطور مستقیم و غیر مستقیم می باشد.

پیچ و مهره در صنایع خودروسازی 

پیچ و مهره ها با انواع و ابعاد مختلف در صنایع خودرو سازی به کار گرفته می شوند ؛ در ساختار کلی و بدنه و اتصال محورها به یکدیگر در قسمت های مختلف موتور خودرو در داخل کابین و... و هرچه نیاز به تعویض قطعات بیشتر باشد از انواع اتصالات پیچ و مهره ای بیشتر استفاده می شود .

گرچه برای باز و بسته کردن تمامی پیچ های یک خودرو تقریباً به یک ست کامل از ابزارهای مختلف از جمله انواع گوشی ها ، آچارهای آلن ، آچارهای بوکسی و .... نیاز دارید اما قطعاً اینکار ارزشش دارد تا برای یک پنچری ساده مجبور به تعویض خودروی خود نباشید .

طراحی و ساخت پیچ و مهره های خودرویی معمولاً نسبت به پیچ هایی که در صنایع ساختمانی به کار گرفته می شوند از پیچیدگی بیشتری برخوردار است . اینکه هر از چند گاهی شرکت های خودرو سازی برای تعویض و یا حتی محکم کردن یک پیچ به مشتریان خود فراخوان می دهند خود بیانگر این مطلب است . 

صنعت کاران تولید  کننده و وارد کننده پیچ و مهره خودرویی

پیچ و مهره در راه آهن و مترو

یکی از کاربرد های پیچ و مهره در ساخت خطوط ریلی است. که پیچ هایی با ابعاد مختلف در ساخت آنها بکار برده می شود که از آنها پیچ و مهره های سر چهارگوش را میتوان نام برد.

علاوه بر آنچه در ساخت واگنهای قطارها به وفور به کار گرفته میشود. انواع پیچ و مهره های پیچ خودکار ، پیچ سرمته ای ،  پیچ شش گوش ، پیچ آلن و پیچهای خودکار سرخزینه  است.

پیچ و مهره در آب و فاضلاب

پیچ و مهره در صنعت آب و فاضلاب به دلیل قرار گرفتن در معرض آب و رطوبت نسبت به صنعت نفت و گاز پتروشیمی دارای تفاوت هایی می باشند . و نوع پوشش آن مورد اهمیت است. و پیچ و مهره ها از گرید و سختی پایین تری استفاده می شود.

 

 

 

تگ های مطلب

کاربرد پیچ و مهره در صنایع خودرو سازی،آب و فاضلاب ،سد سازی،راه آهن و مترو،کاربرد پیچ و مهره در صنایع خودرو سازی،کاربرد پیچ و مهره در صنایع آب و فاضلاب،کاربرد پیچ و مهره در صنایع خودروسازی،پیچ و مهره،پیچ،مهره،پیچ خودکار ، پیچ سرمته ای ،  پیچ شش گوش ، پیچ آلن